Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O domově > Tiskové zprávy > Velikonoce.

Velikonoce.Nejvýznamnější křesťanské svátky utekly jako voda, alespoň tedy nám v Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí. Přece jen to není tak dávno, kdy jsme větvičky borovic zdobili baňkami a najednou vážeme mašličky na vrbové proutí. Čas plyne takovou rychlostí, že se nestačíme mnohdy zabývat všemi detaily. Právě toho si ceníme na starších lidech nejvíce, stále nám s úsměvem dokazují, že trocha nedokonalosti je jistou nutností.

Velikonoce jsou plné barev, pestrých chutí a nesou domovům spoustu práce. Přípravy se u nás nenechávají na poslední chvíle. Letošní Velikonoce jsme se seniory odstartovali velikonoční výstavou, kde jsme prezentovali výrobky z našich dílen. Od zajíce ze sena po keramická vajíčka a objevila se i roztomilá kuřátka ze smotaných klubíček. Během velikonočního týdne jsme také vzpomněli na životní cestu Oty Pavla, protože koncem března uběhlo další kulaté výročí jeho úmrtí. Svátky byly za humny a my se od výzdoby přesunuli k malování kraslic a pletení pomlázek.

Dílnou voněl roztavený vosk a káva, chodbou se nesl smích a dobrá nálada, dokonce i pár zpívaných tónů bylo slyšet. Mezitím co dlaně žen se měnily v malířskou paletu, pánové vítali našeho hosta, který jim byl nápomocen při pletení mrskaček z devíti proutků. Pozvání přijal pan Josef Matějíček, známý jako pravá ruka Ládi Hrušky a musíme potvrdit, že má nejen zlaté ruce, ale i srdce.

Při zeleném čtvrtku pracovní morálka neupadala. Nejprve jsme všichni oblékli smaragdovou barvu a začali zpracovávat těsto na slavnostního beránka, no spíš stádu beránků, je nás v domově víc. Upečení beránci dostali pentličky na krk a rolničku k tomu.

Velikonoční tradice máme dodržovat, ale není zakázáno si svátky přizpůsobit tak, aby každý senior či pracovník v sociálních službách, je nemohl strávit příjemně. Proto Vám z Velkého Meziříčí přejeme, abyste nesmutnili, že doba už není jako dřív. Stavějte na pevných tradičních základech s vlastní kapkou inspirace!