Drobečková navigace

Úvod > Pro veřejnost > Partnerství

Partnerství

Důležitou součástí našeho života v domově je také spolupráce s ostatními organizacemi, základními školami, mateřskými školami a výchovným ústavem.

Výchovný ústav Velké Meziříčí

Dlouhodobě náš domov spolupracuje s Výchovným ústavem Velké Meziříčí. Děvčata do domova dochází jednou měsíčně a společně s obyvateli domova tráví svůj volný čas. Nejčastěji společně hrají společenské hry, povídají si, pečou buchty a cukroví, nebo pokud je pěkné počasí, děvčata doprovází obyvatele při procházce. Pravidelně se dívky účastní tradičních událostí v domově jako je zabijačka či masopust. 

       DSC_0018.JPG  DSC_5574.JPG DSC_5750.jpg

 

Denní stacionář Nesa

S místním denním stacionářem Nesa náš domov dlouhodobě spolupracuje v rámci mikulášské nadílky. Nesa poskytuje služby lidem s postižením z Velkého Meziříčí a okolí. Klienti z Nesy k nám každoročně zavítají, aby zpříjemnili našim obyvatelům tento předvánoční čas. Setkání je to vždy velmi milé a hřejivé.

           DSC_0002.JPG DSC_0020.JPG

 

Mateřská škola Oslavická

Pravidelně náš domov navštěvují děti z Mateřské školy Oslavická. Scházíme se v jídelně, kde nám děti předvádění besídku plnou básniček a písniček. Při opačné návštěvě, tedy kdy jsme šli my za dětmi, se nám dostalo velmi vřelého uvítání.

             DSC01873.JPG

 

Základní škola Školní

Vzájemně se navštěvujeme také se školáky ze ZŠ Školní. Při společných setkání děti a senioři tvoří nejrůznější dílka.

      DSC_0072.JPG  DSC_0016.JPG  DSC_0130.JPG

 

Chaloupky o.p.s.

S centem Chaloupky spolupracujeme v rámci nejrůznějších přednášek delší dobu. V roce 2018 byl zahájen Zahradnický kroužek pod vedením paní Aleny Tomandlové Ruxové. Součástí kroužku bylo i vysazení Lípy republiky, která se tak stala symbolem vzájemné spolupráce. 

DSC_0001.JPG DSC_0019.JPG DSC_0022.JPG

 

Vysoká škola polytechnická Jihlava

V prostorách našeho domova také působí Univerzita třetího věku, která je součástí Vysoké školy polytechnické Jihlava a od března 2005 je otevřena i široké veřejnosti. Přednášky aktuálního semestru a také přihlášky naleznete na: https://www.domovvm.cz/univerzita-tretiho-veku

               

 

Základní škola a Praktická škola Velké Meziříčí

Žáci za námi pravidelně do domova docházejí s připraveným tématickým programem.

      DSC_0027.JPG   DSC_0081.JPG

 

 Pracoviště Březejc

Pracoviště Březejc náleží pod Centrum Kociánka a poskytuje sociální služby - denní stacionář, týdenní stacionář, sociálně terapeutické dílny a odlehčovací služby. Klienti přicházejí do našeho domova nejčastěji s divadelním představením, kterým dělají radost  a zpestřují život našim obyvatelům. 

 DSC_0716.JPG 

 

Dóza - středisko volného času Velké Meziříčí

11. února 2015 se chodby našeho domova proměnily v ateliér. Děti z fotografického kroužku z Domu dětí a mládeže Velké Meziříčí zhotovily umělecké fotografie našim dvěma obyvatelkám. Tyto fotografie nyní zdobí naši Galerii stoletých, kterou najdete na stěnách u schodiště v prvním patře v domově.

Fotografickému kroužku také vděčíme za fotografie našich zaměstnanců.