Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Pro veřejnost > Partnerství

Partnerství

Důležitou součástí našeho života v domově je také spolupráce s ostatními organizacemi, základními školami, mateřskými školami a výchovným ústavem.

Výchovný ústav Velké Meziříčí

Dlouhodobě náš domov spolupracuje s Výchovným ústavem Velké Meziříčí. Děvčata do domova dochází jednou měsíčně a společně s obyvateli domova tráví svůj volný čas. Nejčastěji společně hrají společenské hry, povídají si, pečou buchty a cukroví, nebo pokud je pěkné počasí, děvčata doprovází obyvatele při procházce. Pravidelně se dívky účastní tradičních událostí v domově jako je zabijačka či masopust. 

Návštěva studentek z Výchovného ústavu Velké Meziříčí  Návštěva studentek z Výchovného ústavu Velké Meziříčí Návštěva studentek z Výchovného ústavu Velké Meziříčí

Denní stacionář Nesa

S místním denním stacionářem Nesa náš domov dlouhodobě spolupracuje v rámci mikulášské nadílky. Nesa poskytuje služby lidem s postižením z Velkého Meziříčí a okolí. Klienti z Nesy k nám každoročně zavítají, aby zpříjemnili našim obyvatelům tento předvánoční čas. Setkání je to vždy velmi milé a hřejivé.

Klienti Nesy při mikulášské nadílce Klienti Nesy při mikulášské nadílce Klienti Nesy při mikulášské nadílce

Mateřská škola Oslavická

Pravidelně náš domov navštěvují děti z Mateřské školy Oslavická. Scházíme se v jídelně, kde nám děti předvádění besídku plnou básniček a písniček. Při opačné návštěvě, tedy kdy jsme šli my za dětmi, se nám dostalo velmi vřelého uvítání.

Návštěva dětí z MŠ Oslavická Návštěva dětí z MŠ Oslavická Návštěva dětí z MŠ Oslavická

Základní škola Školní

Vzájemně se navštěvujeme také se školáky ze ZŠ Školní. Při společných setkání děti a senioři tvoří nejrůznější dílka.

Návštěva dětí ze ZŠ Školní Návštěva dětí ze ZŠ Školní Návštěva dětí ze ZŠ Školní

Chaloupky o.p.s.

S centem Chaloupky spolupracujeme v rámci nejrůznějších přednášek delší dobu. V roce 2018 byl zahájen Zahradnický kroužek pod vedením paní Aleny Tomandlové Ruxové. Součástí kroužku bylo i vysazení Lípy republiky, která se tak stala symbolem vzájemné spolupráce. 

Zahradnický kroužek Zahradnický kroužek Zahradnický kroužek

Vysoká škola polytechnická Jihlava

V prostorách našeho domova také působí Univerzita třetího věku, která je součástí Vysoké školy polytechnické Jihlava a od března 2005 je otevřena i široké veřejnosti. Přednášky aktuálního semestru a také přihlášky naleznete na: https://www.domovvm.cz/univerzita-tretiho-veku

Univerzita 3. věku v našich prostorách Univerzita 3. věku v našich prostorách Univerzita 3. věku v našich prostorách

Základní škola a Praktická škola Velké Meziříčí

Žáci za námi pravidelně do domova docházejí s připraveným tématickým programem.

Žáci ZŠ na návštěvě v našem domově Žáci ZŠ na návštěvě v našem domově

Pracoviště Březejc

Pracoviště Březejc náleží pod Centrum Kociánka a poskytuje sociální služby - denní stacionář, týdenní stacionář, sociálně terapeutické dílny a odlehčovací služby. Klienti přicházejí do našeho domova nejčastěji s divadelním představením, kterým dělají radost  a zpestřují život našim obyvatelům. 

DSC_0716.JPG 

Dóza - středisko volného času Velké Meziříčí

11. února 2015 se chodby našeho domova proměnily v ateliér. Děti z fotografického kroužku z Domu dětí a mládeže Velké Meziříčí zhotovily umělecké fotografie našim dvěma obyvatelkám. Tyto fotografie nyní zdobí naši Galerii stoletých, kterou najdete na stěnách u schodiště v prvním patře v domově.

Fotografickému kroužku také vděčíme za fotografie našich zaměstnanců.