Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Volnočasové aktivity > Canisterapie

Canisterapie   

"Canisterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam , kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí není pochyb. Ale už dávno to není jen o radosti, kterou psi lidem přináší." (zdroj - www.canisterapie.cz)

Základní typy canisterapie:

  • Aktivity za pomoci psa - kde se pomocí přirozeného kontaktu člověka a psa zaměřujeme na zlepšení kvality života klienta a obecnou aktivizaci.
  • Terapie za pomoci psa -  která je cíleným kontaktem, kde nasměřování a úkoly určuje odborník a canisterapie se tak stává podpůrnou metodou celkové rehabilitace klienta.

 V našem domově canisterapii zajišťují tři canisterapeuti. 

Dlouhodobě nás navštěvuje paní Věra Dyntarová se svojí fenkou Parson russel teriera, která se jmenuje Perry (SIRIUS Třebíč). Zemí původu plemene Parson russell terier je Velká Británie. Původně byla tato rasa využívána k norování lišek a jezevců. Výška psů v kohoutku dosahuje 35 cm.

 

Návštěva fenky Russell teriér u klientky

Dále k nám dochází paní  Monika Kamenská s Border kolií Jerodem (Cantes o. s. Vysočina). Border kolie pochází také z Velké Británie. Původně bylo plemeno využívání ke střežení dobytka a nahánění ovcí. Ideální výška pro psy je 53 cm.

Border kolie Jorod u klienta Border kolie Jorod u klientky

Spolupracujeme také s panem Luďkem Trojanem, kterého doprovází Irský teriér Chester. Irský teriér oproti předchozím plemenům má své kořeny v Irsku. Dříve bylo plemeno všestranně využíváno - jako lovecký pes malých šelem, hlídací pes či k hubení hlodavců. Výška tohoto plemena je uváděna v rozmezí 46 - 50 cm.

Irský teriér Chester na procházce s klientkou