Drobečková navigace

Úvod > O domově > Certifikace

Certifikace

Akreditace zdravotní péče

Domov pro seniory  Velké Meziříčí získal Certifikát o akreditaci zdravotní péče. V době první certifikace (17. 4. 2015) jsme byli teprve třetím zařízením pobytových sociálních služeb v ČR, které ji získalo. Akreditace dokládá, že náš domov poskytuje bezpečnou a kvalitní zdravotní péči.

Nyní jsme certifikát obhájili na základě šetření dne 20. 4. 2018. 

http://www.sakcr.cz/cz-main/akreditovana-zarizeni/rok-2018/ 

 

 

Standardizace nutriční péče

Domov pro seniory Velké Meziříčí získal v srpnu 2011 jako první v Kraji Vysočina Certifikát standardizace nutriční péče, který potvrzuje, že poskytujeme našim klientům vysoce kvalifikovanou nutriční péči v souladu s platnými právními předpisy a dokumenty a tím významně zvyšujeme kvalitu jejich života. Certifikát náš Domov roce 2013,  2015, 2017 a 2018 úspěšně obhájil. Současný certifikát Standardizace nutriční péče je platný až do 19. září 2020.   

Certifikát standardizace nutriční péče

 

Značka kvality

Značka kvality v sociálních službách je projektem Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Poskytuje externí hodnocení kvality sociálních služeb domovům pro seniory, domovům se zvláštním režimem, pečovatelské službě a ambulantním službám pro osoby se zdravotním postižením. Mezi pět základních hodnocených oblastí patří péče, stravování, ubytování, kultury a volného času, partnerství.

První certifikace v našem domově (služba domov pro seniory), proběhla v roce 2012, v níž bylo hodnoceno všech pět oblastí poskytování služeb. V celkovém hodnocení domov obdržel čtyři hvězdičky z pěti možných.

V roce 2016 proběhla úspěšná obhajoba tohoto ocenění. Do obhajoby jsme přihlásili k hodnocení dvě oblasti poskytování služeb - kulturu a volný čas, partnerství. Uvedené oblasti byly ohodnoceny čtyřmi hvězdičkami z pěti možných. 

Rok 2020 byl pro náš domov jeden z těch obtížnějších. Do další obhajoby jsme se raději nepouštěli, protože naší prioritou byla ochrana našich obyvatel před pandemií COVID-19. Za tento rok tedy nemáme certifikaci značky kvality. 

 

Zlatý erb

V roce 2017 jsme získali ocenění Zlatý erb v kategorii Nejlepší web zdravotnického/sociálního zařízení. V roce 2019 domov obdržel dokonce první místo v kategorii nejlepší web zdravotního a sociálního zařízení. Slavnostní vyhlášení v rámci soutěže Zlatý erb proběhlo v pondělí 18. března 2019 na krajském úřadě za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka

Zlatý erb

 

Profesní organizace

Asociace poskytovatelů sociálních služeb

Asociace poskytovatelů sociálních služeb je největší profesní organizací sdružující poskytovatele sociálních služeb v České republice.

http://apsscr.cz/