Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O domově > Tiskové zprávy > Jedna sláva končí, druhá začíná

Jedna sláva končí, druhá začínáVe čtvrtek 29. června proběhlo oficiální ukončení kurzu „Nauky o planetě Zemi V“. Koordinaci Univerzity třetího věku vedla Bc. Šárka Venkrbcová a samotných přednášek o Zemi se ujal námi velmi oblíbený RNDr. Milan Kameník.

Během zimního a letního semestru jsme procestovali napříč historií mnoho měst a států a poznali osobnosti, které je budovali. Zastavili jsme se ve Vídni, Íránu, Indii, Singapuru a třeba ještě v Indonésii a Lurdách. Společníky a průvodci nám byli například Walther von der Vogelweide, Evžen Savojský nebo Nebukadneser II. a Kýros Veliký. Nejen tyhle známé pány nám profesor Kameník dokázal „oživit“, aby nám pověděli svůj příběh. 

Univerzitu třetího věku může navštěvovat kdokoliv z široké veřejnosti. Stačí se jen přihlásit. Další semestr odstartuje 7. září 2023, kdy na nás čeká kurz: „Zdravý životní styl“ s přednášející RNDr. Jitkou Macháčkovou. První téma přednášky ponese název: „Sám sobě terapeutem“.

Počet našich pravidelně studujících obyvatel, kterým se povedlo absolvovat, dosáhl hodnoty dvanáct. Studium na Univerzitě třetího věku je krásným důkazem, že vzdělávat se a studovat, může každý. Dítě, mladiství, dospělí i senior.

Výuka na Univerzitě třetího věku je za námi a tradice zahradní slavnosti před námi. A kdy se ni můžete těšit? Zahradní slavnost proběhne 19. července 2023 v parku za Domovem pro seniory od 10 hodin. Všichni jste srdečně zváni. Těšíme se na Vás!