Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O domově > Tiskové zprávy > Tradiční únorové veselí v Domově pro seniory

Tradiční únorové veselí v Domově pro senioryDen, který nese jméno Valentýn a zároveň ukončuje první polovinu února, patří lásce. A co nás všechny nejvíce spojuje? Přece láska k jídlu a dobrý pocit z odvedené práce. A právě obyvatelům Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí se podařilo spojit příjemné s užitečným, při pořádání tradiční moravské zabijačky a masopustního průvodu.

Všechno začalo brzy ráno, kdy se pod kotlinou rozdělal oheň a obyvatelé pomalu začali zpracovávat suroviny do polévky. Pracovalo se však na více stanovištích. Škrábala se kořenová zelenina, někdo loupal cibuli a česnek, jiní se pustili do krájení sádla na domácí škvarky. Nejodvážnější s nejvíce zkušenostmi špejlili jitrnice a připravovali nohavice na tlačenku. Po akci čekal na seniory zasloužený odpočinek s ochutnávkou a posezením u živé muziky s Vladimírem Bendou. Tolik vůní, chutí, znalostí a radosti.

Domov ctí lidové zvyky a obyčeje, kam se řadí i postní doba. Podle starých tradic je únor měsícem hodokvasů a masopustního veselí. V domově ostatky probíhají hlavně pro zábavu. A tak to má být. I letos se tedy zaměstnanci i obyvatelé převlékli do libovolných masek, samozřejmě dobrovolně, a špalírem prošli společenské prostory domova. K průvodu zahrála kapela Líchbend z Kamenice. A tím vznikl další parádní den, plný smíchu, módních výstřelků a nových krásných vzpomínek.