Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O domově > Tiskové zprávy > Pánové z domovů na Velkomeziříčsku jdou s poslední módou.

Pánové z domovů na Velkomeziříčsku jdou s poslední módou.Datum konání:
30.5.2017

Květen byl pro obyvatele velkomeziříčského domova opět velmi pestrý a plný událostí. Stavěla se májka, se svou besídkou domov navštívily děti z MŠ Oslavické, probíhala pravidelná výuka, peklo se, sázelo se a závěr měsíce patřil společnému opékání buřtů s klienty Denního stacionáře Nesa. To se konalo v přilehlé parku, který je během dne volně přístupný i veřejnosti a využívají jej především místní maminky s malými dětmi, ale i senioři z blízkého okolí.

„Společné setkání se skvěle vydařilo. Líbilo se jak našim klientům, tak klientům místního stacionáře. Oni pro nás pravidelně připravují třeba Mikulášskou nadílku, kdy v kostýmech navštěvují obyvatele domova, a tak nám bylo tentokrát ctí, je na oplátku pozvat k nám a pohostit je v našem domově,“ sdělila sociální pracovnice Eliška Gregorová.

Aby toho v květnu nebylo málo, obdrželi mužští zástupci obyvatel Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí milý dar v podobě moderních pánských košil českého výrobce od společnosti AMJ Trade ve Žďáru nad Sázavou. Nové kousky v šatníku muže samozřejmě potěšily a s radostí si je proto oblékli hned k odpolednímu posezení v kavárně. Všechny košile ale nezůstaly jenom ve velkomeziříčském domově. Ten se rád podělil také s klienty Domova bez zámku v Náměšti nad Oslavou a Ústavu sociální péče v Nových Syrovicích. „Jsem rád, že jsme dostali takový dar, že na nás někdo myslí i přes oblast odívání,“ komentoval prezent jeden z obyvatel domova.

V červnu se pro klienty opět chystá mnoho zajímavých událostí. Kromě pravidelné výuky na univerzitě třetího věku nebo tematicky laděných dnů, vyrazí klienti reprezentovat barvy domova na Krajské kolo ve hře pétanque, které se bude konat 13. června v Domově pro seniory Třebíč Manželů Curieových.