Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O domově > Tiskové zprávy > Jaké je léto v domově pro seniory?

Jaké je léto v domově pro seniory?Datum konání:
18.8.2017

Mohlo by se zdát, že se prázdniny obecně nesou v útlumu aktivit a organizovaných akcí, ne však v domově pro seniory. Kromě pravidelné výuky v rámci Letní školy seniorů pořádané Krajským úřadem Kraje Vysočina se v domově konají zajímavé návštěvy, a to z nejrůznějších oblastí.

Jako první v letních měsících přijeli do domova místní profesionální hasiči. Na programu byla nejprve přednáška o hasičském povolání z úst velitele Jiřího Doležala. Po ní se všichni účastníci přesunuli před domov, kde čekala výjezdová jednotka s vozy. Senioři si tak mohli prohlédnout nejen vozy zvenčí, ale hasiči jim ukázali také své profesionální vybavení.

Konec července zpestřila klientům mládež Adventistů sedmého dne, která se účastnila Moravského kongresu mládeže v Nesměři. Asi 30 mladých lidí si pro seniory připravilo hudební a zábavný program. „S mladými lidmi do domova přišla skvělá atmosféra, bylo krásné pozorovat rozzářené tváře našich obyvatel při rozhovorech s mládeží,“ sdělila sociální pracovnice Eliška Gregorová.

Naopak začátek srpna patřil ministerské návštěvě. Do domova zavítal ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek v doprovodu hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a jeho náměstků Pavla Fraňka a Vladimíra Novotného. Návštěvu provedl domovem, terapeutickou zahrádkou i parkem ředitel domova Vítězslav Schrek. „Vítám, že se pan hejtman rozhodl ukázat panu ministrovi zrovna náš domov. Myslím, že se moji kolegové a kolegyně mají právem čím pochlubit a ukázat členu vlády i zástupcům zřizovatele výsledky své práce. Rovněž oceňuji nabídku pana hejtmana na diskuzi s personálem o věcech, které je těší, nebo naopak trápí“, ocenil výsledek návštěvy ředitel Schrek.

Pomyslnou štafetu návštěv v domově převzal primář oblastního střediska Nové Město na Moravě Milan Korsa s přednáškou o povolání záchranářů rychlé záchranné služby. Nejprve proběhla přednáška a po ní si klienti mohli prohlédnout vybavení sanitky i záchranářských kufrů. „Jsem ráda, že jsme tu měli takovou návštěvu a mohli si prohlédnout vůz. Velmi si vážím práce záchranářů, ale doufám, že jejich pomoc nebudu potřebovat,“ okomentovala akci jedna z obyvatelek domova.

I zbytek léta bude pro seniory plný zajímavých akcí v čele s návštěvou korejských studentů. Pro klienty domova pro seniory si připravují přednášku o rodné zemi a její kultuře. Obyvatelé se mohou také těšit na zahradní slavnost, kdy k tanci a poslechu bude hrát hudební skupina Šafářanka z Křižanova.