Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O domově > Tiskové zprávy > NAPROTI LÉTU SE SENIORY Z VELKÉHO MEZIŘÍČÍ

NAPROTI LÉTU SE SENIORY Z VELKÉHO MEZIŘÍČÍPrvní polovina roku 2024 utekla jako Kratochvílová v Helsinkách soupeřkám v osmdesátém třetím. S létem se u nás v domově režim nemění, ba naopak. Díky sluníčku, které si konečně udělalo na nás čas, můžeme spoustu aktivit provozovat venku v terapeutické zahrádce.

Nezměnilo se ani motto improvizované kavárny: „Když člověk nemůže do kavárny, kavárna může přijít za ním“. V praxi to znamená, že na celý týden se společenské prostory proměnily v kavárnu, která nabízela svým obyvatelům, zaměstnancům i návštěvníkům nejen malé pohoštění, ale hlavně radost ze společně strávených chvil nad šálkem lahodné kávy a svěží domácí limonády. Sezónní specialitou byla šeříková limonáda, nápoj s příchutí kaktusu a třeba takový koktejl s chutí Piña Colády. Měli jsme možnost ochutnat spoustu podomácku pečených i nepečených dezertů. Během týdne se střídaly kremrole, čokoládové a banánové rolády, věnečky, muffiny, medovníky nebo lehoučké palačinky s ovocnou marmeládou. Ať pečením, obsluhou, doprovodem a hlavně návštěvou, děkujeme všem zapojeným! Díky Vám a Vaší ochotě je srdce domova ještě větší.

Abychom posílili i ducha, nejen žaludek, rozjeli jsme projekt, který dětem může pomoci rozvíjet životní hodnoty formou dobrovolnictví: „Výchova k hodnotám“. Takto vznikla krásná srdečná spolupráce mezi ZŠ Sokolovskou a naším domovem.  Žáci ve svém volném čase s myšlenkou na seniory nádherně vykreslili formou soutěže neuvěřitelných 120 pestrých mandal. Nyní díky projektu všech 120 kreseb zdobí hlavní vchod domova. Ještě před koncem školního roku jako třešničku na dortu přidaly terapeutického sloníka Dumbíka, na kterém nyní můžeme trénovat hod kroužkem do dálky na jeho chobot.

Také děvčata z výchovného ústavu si pro nás našla ještě jedno volné dopoledne před prázdninami. Na rozloučenou se školním rokem jsme společně zašli do parku za domovem. Už se těšíme na další veselý výlet do přírody.

Poslední pracovní den první půlky roku patří hlavně dětem, jejich školnímu prospěchu a také realizaci letos oprášeného projektu: „Daruj květinu, daruj úsměv“, který volně navazuje na již realizovaný pro podporu dobrovolnictví. (Tento projekt pro změnu přispívá ke snaze rozšířit spolupráci mezi školní institucí a sociální organizací.)

A to představte, že nás ještě navštívili poníci Puňťa a Lexík. Máte rádi poníky? My v domově ANO!! Znáte jiná stvoření, ze kterých jde takový pocit klidu a porozumění? Mají tak upřímný pohled, že se člověk přes všechny své starosti bezprostředně pousměje. A úsměv prodlouží život.

 

Přejeme všem žákům a studentům, aby volili své budoucí profese srdcem. Pokud najdete takovou, která Vás bude bavit a nějakým kladným způsobem formovat a ovlivňovat, šiřte jako my příjemný pocit z dobře odvedené práce pomocí úsměvu dál.. Vždy se najde někdo, kdo Vás pochválí, aniž by musel.

 

A nyní vzhůru do druhé poloviny roku 2024.