Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > V domově pro seniory se konal první koncert po pandemii

V domově pro seniory se konal první koncert po pandemiiDatum konání:
7.5.2020

Jsou to dva měsíce, kdy se velkomeziříčský domov z nařízení ministerstva zdravotnictví zcela uzavřel před veřejností a jedinou výjimkou s povolením vstupu se tak stali pouze kmenoví pracovníci. Jediný kontakt na řadu týdnů tak umožňovala pouze technika a atmosféra domova tím značně posmutněla.

Nabídka, která před pár dny přišla, byla víc než lákavá. Umělecký šéf Horáckého divadla v Jihlavě Michal Skočovský se domluvil s ředitelem domova Vítězslavem Schrekem na hudebním představení Škola základ života v živém podání herců divadla. To se také začalo takřka ihned plánovat a připravovat. Stačilo vymyslet zatím ještě bezpečný koncept celého představení, čemuž ideálně posloužilo prosklené atrium domova, které se stalo jevištěm umělců. Hlediště tvořily prosklené chodby ve všech patrech, které poskytovaly obyvatelům domova skvělý výhled. Otevřená okna zajistila příjemný poslech skladeb, které řada klientů domova velmi dobře znala.

Čtvrtek 7. května se tak stal v domově počátkem kulturní sezóny doby pokoronavirové. Samotnému vystoupení herců předcházela ještě zdravice dětí ze Základní školy Oslavická, které přišly v doprovodu ředitelky školy Evy Bednářové a paní učitelky Radky Peškové. Děti přinesly seniorům plnou krabici obrázků, které jim vlastnoručně namalovaly a připojily k dárku i milou básničku.

Videozáznam z domovních turné Horáckého divadla naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=WJ6xzs-KBIA