Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Pokyn ředitele k povolení návštěv u klientů ode dne 25. května 2020

Pokyn ředitele k povolení návštěv u klientů ode dne 25. května 2020Vážení rodinní příslušníci a blízcí obyvatel našeho domova,

od pondělí 25. 5. 2020 jsou v našem domově opět povoleny v omezeném režimu návštěvy klientů. Vzhledem k tomu, že je z nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR nutno i nadále dbát mimořádné opatrnosti a dodržovat preventivní opatření proti šíření onemocnění COVID-19, je možno návštěvu uskutečnit pouze při splnění následujících podmínek:

  • Návštěvy u klientů domova jsou umožněny pouze v pracovní dny od pondělí do pátku v čase od 9.30 do 16.30 hodin.
  • Do objektu domova je možno vstupovat a vycházet z něj vždy pouze hlavním vchodem.
  • Před vykonáním samotné návštěvy je nutno vyplnit dotazník o bezinfekčnosti a nechat si změřit teplotu. V případě teploty vyšší než 37 °C nebo v případě pozitivních příznaků nemoci, jsme povinni návštěvu zakázat.
  • Po celou dobu návštěvy je podmínkou mít nasazenou čistou ochranu nosu a úst v podobě roušky.
  • Před vstupem do domova je nutno použít desinfekci na ruce a v průběhu návštěvy použít jednorázové rukavice, které budou k dispozici u vstupních dveří.
  • S ohledem na doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR budou v případech, kdy je to možné, probíhat návštěvy ve venkovních prostorách domova, v atriu a v zahradách. V případě, kdy to možné nebude, bude využito určených vnitřních prostor domova, v krajních případech může proběhnout návštěva přímo na pokoji klienta za podmínek, které sdělí personál domova.
  • Délka jedné návštěvy je omezena maximální dobou 60 minut. V případě návštěvy ve vnitřních prostorách domova prosíme o zvážení délky návštěvy a její případné zkrácení na dobu ještě kratší.
  • Počet osob jedné návštěvy je stanoven na maximálně 2 dospělé osoby. Prosíme o zvážení, zda je i tento počet osob v jednu dobu nezbytný, především ve vnitřních prostorách domova.
  • Velmi prosíme o zvážení nutnosti balíčků pro obyvatele s ohledem na doporučení umisťovat je do karantény na dobu až 48 hodin.
  • V průběhu návštěvy prosíme o respektování pokynů personálu domova, který musí brát v potaz naše kapacitní možnosti, dispozice pokojů, zvažovat rizika koncentrace vyššího počtu osob, a především dodržovat nastavená hygienická a epidemiologická opatření v domově.

Milé návštěvy, věřím, že naši nelehkou situaci pochopíte a že se možným podmínkám přizpůsobíte stejně, jako se jim v rámci ochrany zdraví našich obyvatel přizpůsobujeme již takřka 3 měsíce my, zaměstnanci domova. Pokud v příštích dnech situace dovolí, pokusíme se námi nastavená opatření postupně přizpůsobovat normálním podmínkám a potřebám nás všech.

Děkuji za pochopení a užijte si svých blízkých.

Vítězslav Schrek, ředitel domova

 

 

Ve Velkém Meziříčí dne: 22. 5. 2020