Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O domově > Tiskové zprávy > V předvánočním čase si obyvatelé domova užili setkávání napříč všemi generacemi

V předvánočním čase si obyvatelé domova užili setkávání napříč všemi generacemiDatum konání:
9.1.2020

Královská družina do domova pro seniory letos doputovala v pondělí 6. ledna, aby připomněla tradici Tří králů. Mudrcové z Východu – Kašpar, Melichar a Baltazar, byli doprovázeni Jasnou hvězdou a zastavovali se na pokojích obyvatel s přáním všeho nejlepšího do nového roku. Součástí družiny nejsou pouze zaměstnanci domova, ale tradičně se zapojují i obyvatelé. Tříkrálový průvod byl tečkou za dobou vánoční, která do domova přinesla spoustu milých setkání, ať už nových nebo již tradičních.

Vedle tradičního vánočního setkání obyvatel a zaměstnanců domova nesmíme opomenout projekt Českého rozhlasu – Ježíškova vnoučata, kterého jsme se stali součástí již potřetí. Velkým přáním jednoho z klientů byl například let vyhlídkovým letadlem a díky štědrosti dárkyně zapojené do projektu, se tento sen může letos na jaře splnit. Další z obyvatelek toužila po návštěvě restaurace s příjemnou společností. A toto skromné přání přijela splnit rovnou celá třída středoškoláků ze SPŠ EB a OA Břeclav.

Za naše obyvatele ale chceme poděkovat i všem ostatním, kteří nám v čase předvánočním přišli udělat do domova radost. Zavítal za námi například Klub důchodců Křižanov, který uspořádal na Pomněnce příjemné posezení s kávou a občerstvením. Mikulášskou nadílku si v domově opět „vzali pod křídla“ klienti s pracovníky z denního stacionáře Nesa. Dopoledne plné nejrůznějších kvízů a hudby si pro nás připravili studenti místního gymnázia. A náš improvizovaný hudební sál v jídelně navštívili také děti ze základních, mateřských i uměleckých škol. „Blízkost mateřských a základních škol láká ke vzájemným návštěvám. Jsme rádi, že nás děti se svými učiteli pravidelně navštěvují a zpříjemňují nám naše dny. Pravidelně nás navštěvují děti z mateřské školy Oslavice i Oslavická a základních škol Školní nebo školy Oslavická, která před Vánoci vždy spojí síly se Základní uměleckou školou Velké Meziříčí,“ dodává pracovnice terapií Romana Prachařová.