Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > O domově > Tiskové zprávy > Domov pro seniory je plný vánoční atmosféry

Domov pro seniory je plný vánoční atmosféryDatum konání:
13.12.2017

Letošní Vánoce jsou v Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí opravdu bohaté. Mohou za to nejen partneři, kteří spolupracují s domovem i v průběhu celého roku, ale také Ježíškova vnoučata.

Už od listopadu probíhají v domově zajímavé a pestré besídky. Mezi první patřila akce uspořádaná žáky a učiteli Základní školy a Praktické školy z Velkého Meziříčí v rámci Dne laskavosti. Zpěv písní a recitace básní zněly domovem, a kdo se nemohl dostavit do jídelny, kde program probíhal, toho navštívili žáci s malou pozorností a milým slovem na pokoji.

Život obyvatel zpestřují i v prosince nejrůznější společenské akce. Jednou z nich byla Mikulášská nadílka, kterou si pro seniory připravili klienti Denního stacionáře Nesa. Mikuláši se svou družinou procházeli celým domovem, aby tak navštívili, co možná největší množství lidí.  Tato spolupráce se stává každoroční tradicí, na níž se všichni moc těší. „Jsme moc rádi, že za námi Mikuláši, čerti i andělé přijdou, aby nás potěšili. Všem jim to moc slušelo!,“ komentovala událost jedna z obyvatelek domova.

S besídkou se zimní tématikou přišly do domova také děti z mateřské školy Oslavické, aby babičkám a dědečkům vykouzlily úsměv na tvářích. Připravily si společně se svými učitelkami pásma písniček a básniček a na závěr rozdaly všem vánoční přáníčka. „Je až neskutečné, kolik si toho ti malí špunti dokáží zapamatovat. Jsou moc šikovní, moc se mi jejich vystoupení líbilo,“ řekla paní Kotíková, obyvatelka domova.

Díky projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata přijel v pondělí 11. 12. do domova saxofonista Dan Pazdírek, který si vybral Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí na internetu, kde si obyvatelé přáli hudební vystoupení. Jazzové melodie měly veliký úspěch, dokonce několik klientů roztančily. Ježíškova vnoučata mají možnost splnit nejen zážitková, ale i hmotná přání obyvatel domova. Díky mnohým dárcům budou Vánoce v domově pro seniory opravdu bohaté.

O den později navštívila domov děvčata z Výchovného ústavu ve Velkém Meziříčí, která jsou pravidelnou a velmi oblíbenou návštěvou. Tentokrát společně s obyvateli pekli vánoční cukroví.

A další hudební vystoupení a zajímavé akce jsou na programu v dnech následujících. Některé z nich vznikají pod křídly projektu Ježíškova vnoučata. Patří mezi ně přírodopisný program Stanice Pavlov, která do domova zavítá i živými zvířaty či vystoupení hudební kapely Vysočinka pod záštitou Českého rozhlasu. „Z Ježíškových vnoučat jsme doslova nadšení, přání zadaná na internet doslova mizí pod rukama. Jsme moc rádi, že najde tolik milých a štědrých lidí, kteří chtějí obdarovat naše obyvatele,“ sdělila pracovnice vztahů k veřejnosti Kristýna Pokorná.

„Moc si vážíme zájmu o náš domov a naše obyvatele. Jsme sice na okraji Velkého Meziříčí, ale rozhodně se tak necítíme. Naopak, díky spolupracujícím místním školám, školkám, výchovnému ústavu, charitě a samozřejmě našim dobrovolníkům to u nás skvěle žije. Děkujeme za to všem a přejeme společně Pěkné Vánoce,“ řekl závěrem ředitel domova Vítězslav Schrek.