Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Velkomeziříčský domov pro seniory posunul partnerství o stupínek výš

Velkomeziříčský domov pro seniory posunul partnerství o stupínek výš



Datum konání:
20.4.2016

Jakou úroveň kultury, volného času a partnerství můžou senioři očekávat ve velkomeziříčském domově pro seniory? S trochou nadsázky by se dalo říci, že jako ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Domov pro seniory v letošním roce obhájil vysoké hodnocení v projektu Značka kvality, který zaštiťuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb.

 Domov se přihlásil do hodnocení dvou oblastí, konkrétně k hodnocení oblasti kultury a volného času a oblasti partnerství. Na škále od jedné do pěti bodů, obě tyto oblasti získaly hodnocení čtyřhvězdičkové. Oblast partnerství byla v domově před třemi lety hodnocena třemi hvězdami, letos už to byly hvězdy čtyři. V oblasti kultury a volného času domov obhájil čtyřhvězdičkové hodnocení. První certifikace proběhla v domově už v roce 2012.

 „Zabodovali jsme tam, kde vnímáme potenciál a cítíme přínos pro naše obyvatele. Nechceme se smířit s běžným standardem, ale hledáme cestu, jak posunout kvalitu života v našem domově vždy o stupínek výš. Obhájená a zároveň vylepšená značka kvality je vizitkou dobrého týmu všech našich pracovníků v čele s nositelkou tohoto týmového úspěchu, sociální pracovnicí Eliškou Gregorovou,“ popsal ředitel domova Vítězslav Schrek.

Za zmínku také stojí to, že se místnímu domovu podařilo v září minulého roku obhájit Certifikát standardizace nutriční péče. Toto ocenění potvrzuje, že se klientům v domově poskytuje vysoce kvalifikovaná nutriční péče.

„Správná výživa má nezanedbatelný vliv na kvalitu života. V praxi to funguje tak, že se snažíme vysledovat individuální potřeby každého obyvatele. Například pokud někomu nechutná sýr, nahradí se šunkou. Někomu zase nevyhovuje doba svačin, takže je možné posunout čas výdeje jídla podle aktuální potřeby,“ popisuje úseková sestra domova Božena Vodová, která společně s týmem ostatních pracovníků pomohla k opětovnému získání akreditace. Velké poděkování za domov patří také nutričnímu terapeutovi Janu Hutaři, bývalé vrchní sestře Haně Němcová, úsekové sestře domova se zvláštním režimem Věře Vaňkové, personálu úseku přímé péče a kolektivu kuchyně.

Domov pro seniory Velké Meziříčí získal certifikaci v srpnu 2011 jako první v Kraji Vysočina. Toto ocenění je vydáváno na dobu dvou let, které náš domov získal v roce 2013 a 2015.