Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Umožnění výjimek ze zákazu návštěv

Umožnění výjimek ze zákazu návštěvDatum konání:
8.12.2020

Na základě usnesení vlády České republiky ze dne 30. listopadu 2020 č. 1264 je možné udělit výjimku z plošného zákazu návštěv. Tyto výjimky se vztahují na dobu do 12. prosince. Po tomto dni, tedy konci dosavadního nouzového stavu, budeme tyto informace a podmínky aktualizovat.

 

Podmínky pro udělení výjimky ze zákazu návštěv:

  • Návštěvník musí prokázat písemným potvrzením od praktického lékaře, že nejpozději 48 hodin před plánovanou návštěvou absolvoval PCR vyšetření či POC test s negativním výsledkem

nebo

  • Návštěvník doloží potvrzení od svého praktického lékaře o tom, že v době 90 dnů před plánovanou návštěvou prodělal onemocnění Covid – 19

nebo

  • Návštěvník se podrobí POC testu přímo v domově před zahájením návštěvy. Testování návštěvníků přímo v domově bude možné od čtvrtka 10. prosince. Testování zajistí zdravotní sestra ve službě, která odebere vzorky před návštěvou při vstupu do budovy v prostoru recepce. 

 

Návštěvy v našem domově budou probíhat na základě objednávkového systému. Rezervaci termínu bude nutné provádět telefonicky v pracovních dnech, v době od 7:00 do 13:00 u sociálních pracovnic našeho domova. Kontakty: Dana Bártíková (736 541 317) a Bc. Marie Cejnková (605 825 373). Při telefonickém rozhovoru a rezervaci termínu bude nutné sdělit Vaše jméno, jméno osoby, kterou chcete navštívit a upřesnit splnění podmínky pro udělení výjimky ze zákazu návštěv, viz výše.

Návštěvní dny našeho domova jsou stanoveny na úterý, čtvrtek a neděli v odpoledních hodinách od 12:45 do 16:15, kdy bude do domova vpuštěn poslední návštěvník.

 

Pravidla pro průběh návštěvy:

  • Podmínkou vstupu bude mít po celou dobu návštěvy vlastní nový respirátor typu FFP2 nebo KN95. Domov respirátory poskytovat nebude.
  • Při příchodu se návštěvník ohlásí pracovnici recepce, kde bude nutné vyplnit Čestné prohlášení – prohlášení je možné nastudovat a vyplnit předem a na recepci pouze odevzdat - ke stažení zde: Čestné prohlášení návštěvníka sociálního zařízení
  • Návštěva je umožněna pouze jedné osobě, která může navštívit domov pouze 1x týdně a při této návštěvě se může setkat pouze s jedním klientem (jednoho klienta může navštívit 1x týdně pouze jedna osoba). Maximální doba návštěvy je 30 minut. Donáška balíčků pro klienty domova bude omezena na dny vyhrazené pro návštěvy, tj. úterý, čtvrtek a neděle.
  • Návštěvníci jsou během své návštěvy povinni řídit se pokyny personálu. Prosíme o trpělivost a respektování těchto pokynů
  • Doporučujeme návštěvu klienta realizovat pouze na jeho pokoji.