Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Pracovnice domova načerpávaly inspiraci v zahraničí

Pracovnice domova načerpávaly inspiraci v zahraničíDatum konání:
18.6.2019

Na dvoudenní exkurzi do Rakouska vyrazil tým osmi pracovnic našeho domova. Výjezd do zahraničí se mohl uskutečnit díky projektu „Učíme se společně, rosteme individuálně.“ Náš domov se totiž v rámci projektu zapojil také do aktivity s názvem Zahradní terapie a v termínu od 13. do 14. června vyrazil načerpávat inspiraci k rakouským sousedům spolu s pracovníky ostatních organizací sociálních služeb na Vysočině, které jsou také součástí projektu.

První den pracovníci navštívili nejdříve domov pro seniory v Retzu, domov Pflege und Betreuungszentrum Retz. Domov má kapacitu 110 lůžek a je klientům nabízen ke krátkodobé i dlouhodobé péči. K domovu přiléhá upravená bezbariérová zahrada, kde je vedle ohrad s kozami a miniprasátky také integrované dětské hřiště. Druhým navštíveným domovem toho dne byl domov SeneCura Sozialzentrum Grafenwörth, který se specializuje na klienty s onemocněním demence. Tento domov byl vyznamenán jako druhé zařízení po celém světě díky své vynikající péči o klienty s demencí. Součástí domova je paměťová zahrada pro osoby s demencí, centrum zdraví a vlastní mateřská škola.

Druhý den jsme přijali pozvání do neziskové organizace ATZ Zweigstelle Schwaigau. Tato organizace, která zřizuje zahradnictví, nabízí v rámci podporovaného zaměstnání tzv. „pracovní trénink.“ Tento trénink trvá 15 měsíců a pomáhá lidem s duševním onemocněním uplatnit se na trhu práce. V současnosti pracuje v organizaci 30 klientů a to v oblasti zahradnictví, prodeje, administrativy, služeb i zahradního a krajinářského designu.

Exkurze se uspořádala ve spolupráci s ekologickým centrem Chaloupky.


Exkurze do Rakouska

 

Exkurze do Rakouska

 


Exkurze do Rakouska