Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Poutní Mše svatá k Proměnění Páně

Poutní Mše svatá k Proměnění PáněDatum konání:
4.8.2023

Dnes v dopoledních hodinách se u nás v terapeutické zahrádce konala poutní Mše svatá k slavnosti Proměnění Páně. Mši sloužil náš pan děkan Jiří Kaňa a jako hudební doprovod přijal pozvání pan Ladislav Prudík s kapelou. Zahradní bohoslužby se účastnili i naši sousedé z pečovatelského domu.

Proč slavíme 6. srpna svátek Proměnění Páně a co vlastně znamená? Podle Bible vyvedl Ježíš tři apoštoly Petra, Jakuba a Jana na horu Tábor, v nynější Izraeli. Na vrcholu se Ježíš proměnil a rozmlouval se starozákonními proroky. Současně mohutný hlas z nebe prohlašoval Ježíše za svého syna. Později zde chtěl sv. Petr postavit stany. Odtud už je nám znám pozdější pojem "prázdninový tábor". Apoštolové Petr, Jakub a Jan byli tedy očitými svědky Proměnění vtěleného Božího Syna, a tak byla prohloubena jejich víra. Svátek Proměnění Páně nám má připomínat, že všichni stojíme na prahu vlastního proměnění... 

Chtěli bychom také poděkovat všem, co se podíleli na přípravách a realizaci bohoslužby. Dík patří panu děkanovi, který vlastně přišel s nápadem přesunout se z domovní kaple na zahrádku. Děkujeme panu Prudíkovi a jeho celé kapele, že nás provázeli nejen bohoslužbou, ale ještě přidali pár lidovek. A velké poděkování posíláme veliteli hasičské stanice panu Jiřímu Doležalovi za půjčení stanů, které nás chránily před sluníčkem!!