Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Konečná fáze Projektu UČIT SE SPOLEČNĚ, RŮST INDIVIDUÁLNĚ je úspěšně za námi

Konečná fáze Projektu UČIT SE SPOLEČNĚ, RŮST INDIVIDUÁLNĚ je úspěšně za námiDatum konání:
10.6.2020

Středa 10. června byl v Jihlavě oficiálně ukončen projekt "UČIT SE SPOLEČNĚ, RŮST INDIVIDUÁLNĚ".

Dvouletý projekt vznikl pod záštitou Ing. Eriky Štefkové a Mgr. Vítězslava Schreka, který na konferenci zvládl svoji dvojí roli moderátora a zástupce našeho domova opravdu na jedničku a s grácií. 

Po zahájení nám odborníci z oblasti strategického plánování, supervize, zahradní terapie a bazální stimulace společně se zástupci organizací zapojených do projektu představili proces zavádění standardu strategického plánování, realizaci supervizí a implementaci metod péče ve vybraných příspěvkových organizací Kraje Vysočina působících v oblasti sociálních služeb.

Po zahájení byly představeny cíle a aktivity projektu. Následovaly reflexe zapojených organizací v čele s řediteli. Za Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou se zúčastnila ředitelka Mgr. Hana Šeráková, Domov Nové Syrovice reprezentovala ředitelka Mgr. Veronika Doležalová DiS., Domov důchodců Proseč u Pošné zastoupil Jiří Hormandl a Domov pro seniory Mitrov zase Mgr. Josef Myslivec. Sestavu doplnil náš pan ředitel Mgr. Vítězslav Schrek jako hlavní představitel Domova pro seniory Velké Meziříčí. 

Program pokračoval představením nových metod péče v pobytových zařízeních sociálních služeb jako zahradní terapie a bazální stimulace. Prezentací se tedy ujaly: PhDr. Marie Hermanová, MBA (CURATIO EDUCATION) Bc. Helena Dvořáková, DiS. (Praxisbegleiter für Basale Stimulation® in der Pflege) Mgr. Jana Audy (Chaloupky), Dana Vítovská (Domov důchodců Proseč u Pošné), Košťálová Martina, DiS, (Domov pro seniory Mitrov).

Pozdější odpoledne byly tématem supervize. Prezentovaly supervizorky Mgr. Bohumila KalouskováMgr. Martina Přibylová a s praxí a dopadem na jednotlivé organizace se podělily Mgr. Hana Šeráková za Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou a Miroslava Špačková za Domov pro seniory Mitrov. 

Odpoledne došlo na téma strategické plánování, které začal Ing. Jan Havránek, Ph.D., MBA, MPA,, pokračoval Mgr. Vítězslav Schrek za Domov pro seniory Velké Meziříčí a závěrem promluvil Mgr. Josef Myslivec za Domov pro seniory Mitrov.

 

 Tímto byl dvouletý projekt "UČIT SE SPOLEČNĚ, RŮST INDIVIDUÁLNĚ" oficiálně ukončen. 

 

Konference k projektu