Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Aktuality 2014

Aktuality 2014

 

Vánoční setkání

V pondělí 22. prosince zveme všechny obyvatele domova, jejich rodiny a přátele na vánoční setkání, které začíná v 9 hodin v jídelně.

 

Již třetí adventní setkání

V pondělí 15. prosince se uskuteční již třetí adventní setkání, na kterém vzpomeneme na symboly a zvyky Vánoc minulých i současných. Program začíná v 10:30 hodin na Univerzitě třetího věku.

 

Kaple je zpřístupněna nepřetržitě

Kaple našeho domova je od měsíce prosince všem obyvatelům domova a jejich blízkým zpřístupněna nepřetržitě (tzn. i o víkendu a o svátcích).

 

Hudební vystoupení žáků ze Školy umění v Měříně

V neděli 30. listopadu nás přijedou potěšit svým vystoupením žáci ze Školy umění v Měříně a  společně s nimi si připomeneme začínající období adventu. Program začíná ve 14:00 hodin v jídelně domova.

 

Tvořivý předvánoční program

V úterý 25. listopadu budeme s našimi obyvateli společně tvořit předvánoční aranžmá. Program bude pod taktovkou zaměstnanců Chaloupek a zahájíme ho o půl 10 v prostorách Univerzity třetího věku.

 

Přednáška o Slovinsku

Ve středu 19. listopadu se uskuteční přednáška o Slovinsku, na které nás seznámí zaměstnanci se svými zážitky a poznatky ze zahraniční stáže. Přednáška začíná ve 14:00 hodin na Univerzitě třetího věku.

 

Vystoupení Šafářanky

V úterý 11. listopadu nám přijedou zpříjemnit dopoledne členové hudebního seskupení Šafářanka z Křižanova. Program zahájíme v 9:30 na Univerzitě třetího věku.

 

Zádušní mše

 V pátek 31. října 2014 jste zváni za zádušní mši, která bude věnována vzpomínce na naše obyvatele, kteří z našich řad odešli v tomto roce. Dále vzpomeneme na všechny naše blízké, kteří již nejsou mezi námi. Mše začíná ve 13 hodin a uskuteční se na Univerzitě třetího věku.

 

Přednáška o tradičním zemědělství

Ve středu 22. října 2014 nás navštíví Mgr. Jan Kuča, etnograf, překladatel a průvodce, který nám představí tradiční zemědělství. Přednášku zahájíme v 9:30 v prostorách Univerzity třetího věku.

 

Týden sociálních služeb začíná 6. října

Od 6. do 10. října probíhá Týden sociálních služeb, do kterého se svými aktivitami zapojí i náš domov. Vedle akcí pro naše klienty jsou naplánovány i akce pro veřejnost, a to koncert operního pěvce Jakuba Pustiny (plakát viz níže) a výstava "Ohlédnutí za historií našeho domova". Bližší informace o akcích viz pozvánka.

Pozvánka - Týden sociálních služeb v DSVM

 

Koncert operního pěvce Jakuba Pustiny

V našem domově se 6. října 2014 od 15:00 hodin uskuteční koncert operního pěvce Jakuba Pustiny v rámci turné "Jakub Pustina seniorům. Turné se koná pod záštitou radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí  pana Mgr. et Bc. Petra Krčála. Bližší informace viz plakát.

Plakát

 

Hašlerovy písničky

V pondělí 29. září 2014 nás navštíví pan Šedivý s oblíbeným hudebním pořadem o Karlu Hašlerovi. Program zahájíme v 9:30 na Pomněnce v prostorách kavárny, a v 10:00 proběhne program pro klienty domova pro seniory na Univerzitě třetího věku.

Pozvánka

 

100. narozeniny

V úterý 16. září 2014 oslavila krásné 100. narozeniny paní Libuše Bártová. K významnému jubileu klientce pogratuloval starosta města Velké Meziříčí, ředitel Okresní správy sociálního zabezpečení a ředitel domova s kolektivem pracovníků.

 

102. narozeniny

Naše klientka, paní Marie Kudweisová, oslavila v neděli 14. září 2014 úctyhodné 102. narozeniny. Oslavenkyni přišli pogratulovat: ředitel domova, vrchní sestra, úseková sestra a sociální pracovnice. Oslavenkyně měla z návštěvy viditelnou radost.

 

 

Posezení s harmonikářem

V pondělí 15. září společně oslavíme narozeniny našich klientů, kteří se narodili v září. K poslechu nám přijde opět zahrát harmonikář, pan Krchňavý ze Lhotek.

 

Zahájení Univerzity třetího věku

Ve čtvrtek 4. září bude zahájen již 4. ročník Univerzity třetího věku. Letošní kurz je zaměřen na turistické zajímavosti České republiky. První přednáška nabídne památky a přírodní zajímavosti kraje Vysočina. Více informací viz záložka Univerzita třetího věku.

 

Přednáška o zdravém životním stylu

Na středu 20. srpna dopoledne je připravena přednáška naší nutriční terapeutky, která se bude zamýšlet nad zdravým životním stylem. Přednáška se uskuteční v prostorách Univerzity třetího věku od 9:30 hodin.

 

Zahradní slavnost

Ve čtvrtek 7. srpna se koná zahradní slavnost, na které nebude chybět letní osvěžení ani hudební doprovod. Program začíná v 9:15 hodin na venkovní terase v 1. patře.

Pozvánka

 

Veteráni mezi automobily

Na pondělí 4. srpna je naplánován program Veteráni mezi automobily. Proběhne beseda se členy Veteránského klubu, kteří nám také přivezou ukázat některé z jejich veteránů. Zájemci se budou moci veterány také svézt.

Pozvánka

 

Odpolední vystoupení folklórního souboru Horácký Medřičan

V pondělí 28. července nás navštíví se svým vystoupením folklórní soubor Horácký Medřičan. Program zahájíme v 15:30 hodin. 

Pozvánka

 

Termín odevzdání přihlášek ke studiu na Univerzitě třetího věku byl prodloužen

Zájemci o studium na Univerzitě třetího věku mohou stále podávat přihlášky. Termín pro odevzdání přihlášek byl prodloužen do 31. 7. 2014. Přihlášky je možné odevzdat na recepci Domova pro seniory Velké Meziříčí či zaslat poštou na adresu: Vysoká škola polytechnická Jihlava, Centrum celoživotního vzdělávání, Tolstého 16, 586 01 Jihlava.  

 

Letní škola pro seniory

Srdečně zveme seniory z řad veřejnosti a uživatele sociálních služeb z Kraje Vysočina na Letní školu seniorů, která se uskuteční v deseti obcích kraje v průběhu celého léta.

Vzdělání bude probíhat v obcích: Bystřice nad Pernštejnem, Náměšť nad Oslavou, Velká Bíteš, Jaroměřice nad Rokytnou, Pacov, Polná, Přibyslav, Třešť, Světlá nad Sázavou, Žirovnice.

Těšit se můžete na následující přednášky: Zahrada pro každý věk, Psychologie barev, arteterapie a muzikoterapie, Životospráva pro mozek a paměť, Základy životní rovnováhy, Poznáváme Dolní Rakousko, Kurz přežití do 100 let, Bezpečí pro seniory.

Bližší informace o přednáškách v jednotlivých obcích viz pozvánky níže. 

Pozvánka Bystřice nad Pernštejnem

Pozvánka Jaroměřice nad Rokytnou

Pozvánka Náměšť nad Oslavou

Pozvánka Pacov

Pozvánka Polná

Pozvánka Přibyslav

Pozvánka Světlá nad Sázavou

Pozvánka Třešť

Pozvánka Velká Bíteš

Pozvánka Žirovnice

 

Univerzita třetího věku od září pokračuje

Už nyní je možné se přihlásit ke studiu na Univerzitě třetího věku. Na akademický rok 2014/2015 je naplánován druhý ročník kurzu s názvem Slovo "umění" má základ ve slově "uměti". Tentokrát bude pozornost věnována turistickým zajímavostem České republiky.

Přihlášky a harmonogram studia získáte na našich webových stránkách (sekce Univerzita třetího věku). Termín odevzdání přihlášek je 18. 7. 2014.

 

Posezení s harmonikářem

24. června společně posedíme s harmonikářem a oslavíme narozeniny našich seniorů. Program se uskuteční na Univerzitě třetího věku od 9:30 hodin.

 

S chutí na jahody

V úterý 10. června 2014 proběhne program "S chutí na jahody", který povedou zaměstnanci Chaloupek. Při realizaci programu nám budou nápomocné také naše dobrovolnice. Program začíná v 9:30 na Univerzitě třetího věku.

 

Výstava konfrontující historii a současnost

V termínu 30. 5. - 1. 6. se v prostorách Univerzity třetího věku uskuteční výstava konfrontující historii a současnost pomocí fotografií a kreseb. Pozvánka viz níže.

Otevírací doba výstavy:      30. 5.                14 - 17 hod. (vernisáž výstavy ve 14 hod.)

                                          31. 5. a 1. 6.         10 - 15 hod.

Pozvánka

 

Vystoupení dětí z Rudíkova

Ve středu 21. května nás přijdou potěšit svým hudebně tanečním programem děti z Rudíkova. Program zahájíme v 10:00 hodin v jídelně domova.

 

Vystoupení seniorů z Domova pro seniory Třebíč - Manželů Curieových

V úterý 13. května se v našem domově představí senioři z Domova pro seniory Třebíč - Manželů Curieových se svým vystoupením. Program se uskuteční v jídelně domova a začátek je naplánován na 9:30 hodin.

 

Čarodějnické opékání špekáčků

Ve středu 30. dubna si ani my nenecháme ujít slet čarodějnic. Nebude chybět připomenutí zvyků tohoto dne ani dozlatova opečené špekáčky. 

 

Hudební vystoupení folklórního souboru Bítešan

Ve středu 16. dubna srdečně zveme rodiny a přátele obyvatel našeho domova na odpolední hudební vystoupení.

Pozvánka 

 

Přednáška o lidovém kroji

Ve čtrvtek 10. dubna proběhne přednáška o lidovém kroji, kterou povede Mgr. Jan Kuča, etnograf, překladatel a průvodce. Přednášku zahájíme v 9:30 hodin na Univerzitě třetího věku.

 

Návštěva ministryně práce a sociálních věcí

V pondělí 31. března navštívila náš domov ministryně práce a sociálních věcí, Mgr. Michaela Marksová. Prohlídka domova se jí líbila a naše služby hodnotila jako velmi kvalitní. 

 

Vítání jara s Chaloupkami

Na úterý 25. března je naplánován program, který si pro nás připravili zaměstnanci Chaloupek. Společně uvítáme jaro výrobou košíků pro první jarní květiny. Program proběhne v prostorách Univerzity třetího věku a začne v 9:30 hodin. 

 

Přednáška o rodácích Velkého Meziříčí - 2. část

V pondělí 10. března se uskuteční pokračování přednášky PhDr. Marie Ripperové o významných rodácích a obyvatelích Velkého Meziříčí. Začátek přednášky je v 9:30 hodin a přednáška se koná v prostorách Univerzity třetího věku. 

 

Promítání filmu "Ježíš"

V pondělí 3. března proběhne ve spolupráci s Apoštolskou církví Velké Meziříčí promítání filmu "Ježíš".

Program zahájíme v 9:30 hodin v prostorách Univerzity třetího věku.

Pozvánka

 

Na Univerzitě třetího věku začíná letní semestr

Ve čtvrtek 6. února vstupují posluchači Univerzity třetího věku do letního semestru. Noví zájemci o výuku v letním semestru se mohou stále přihlásit. Přihlášku naleznete na těchto stránkách v sekci Univerzita třetího věku, popř. je k dostání na recepci domova. Bližší informace poskytne   pracovnice vztahů k veřejnosti (viz kontakty).

Z dotazníkového šetření, které proběhlo na konci ledna, vyplynulo, že jsou posluchači s výukou velmi spokojeni. Dále bylo zjištěno, že většina by uvítala prodloužení výuky. V sekci Univerzita třetího věku naleznete nový studijní harmonogram pro letní semestr 2014.

 

Vystoupení skupiny Šafářanka

V pondělí 3. února se koná hudební vystoupení skupiny Šafářanka z Křižanova. Program začíná v 9:30 v jídelně domova. 

 

Oslava narozenin

V pondělí 27. ledna společně oslavíme narozeniny našich klientů, kteří se narodili v měsíci lednu. Setkání začíná v 9:30 a uskuteční se v prostorách Univerzity třetího věku.  

 

Výstava obrazů akademického malíře Vladimíra Netoličky

Všechny srdečně zveme na výstavu obrazů akademického malíře Vladimíra Netoličky. Výstava probíhá v prostorách Univerzity třetího věku a je otevřena od 14. ledna. Bližší informace viz pozvánka.

Pozvánka

 

Zrušení výuky U3V

Upozorňujeme všechny posluchače Univerzity třetího věku, že se nebude konat výuka ve čtvrtek 9. ledna 2014. Výuka v termínu 23.1.2014 by měla probíhat beze změn.

 

Přednáška o Jaderné elektrárně Dukovany

V pondělí 13. ledna se v prostorách Univerzity třetího věku uskuteční přednáška o JE Dukovany, která bude doplněna o virtuální prohlídku elektrárnou. Program začíná v 9:30 hodin.

 

 

 

: