Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Volnočasové aktivity > Společenské akce > Akce 2012

Akce 2012

Prosinec

 • 6.12.  v 9:00 hod za námi přišel Mikuláš s Anděly z Denního stacionáře Nesa a také nám donesli nebeské perníčky.

 • 10.12. v 17. hod. se v kostele sv. Mikuláše uskutečnil vánoční koncert Jakuba Pustiny. Oživili jsme vánoční koledy a vychutnávali příjemnou adventní atmosféru.

 • 10-12.12 se bude konala Vánoční výstava v Jupiter clubu, kterou jsme podpořili výrobky našich klientů,

 • 13.12. se v areálu Krajského úřadu uskutečnily Barevné Vánoce, na kterých jsme nabízeli vánoční výrobky klientů a také horký vánoční punč. Tuto akci navštívilo 2000 lidí z řad veřejnosti. Výrobky se návštěvníkům líbili a někteří je zakoupili pro Ježíška.

 • 19.12 přišla děvčata z Výchovného ústavu a popřála nám krásné Vánoce.

 • 21.12. v 9:30 hod. se uskutečnilo vánoční setkání zaměstnanců a klientů. Předvánoční dopoledne jsme si zpříjemnili vánočním punčem, cukrovím a také písničkami. Koledy nám zahrála Andrea Vaňková.

 • Navštívili nás představitelé pojišťovny Kooperativa s dárky pro klienty. Zakoupili nám sadu na výrobu svíček, rolničky na ruku, bubínek se zvuky moře a pastely. Tyto dárky budou využity pro terapie klientů.

Listopad

 • 1.11. v 10:30 hod. za námi přijeli klienti Domova pro seniory manželů Currieových z Třebíče a zahráli nám známé písničky a rozveselili nám tak listopadové dopoledne.

 • Od 9.11. do 16.11. se konala Výstava obrazů paní Jany Havlíkové. Na slavnostním zahájení výstavy jsme se dozvěděli spoustu informací o mandalách a jejich užití.

 • 21.11. jsme se zúčastnili Setkání seniorů města, které se konalo v Jupiter clubu. V doprovodném programu vystoupil dětský soubor Sluníčka a známé písničky zahrála „Veselá sedma“ pana Sedlaříka.  

 • V pátek 30.11. za námi přišly děti z MŠ Oslavická a představily nám mikulášskou besídku, kterou se pro nás a rodiče naučily. Na závěr nás obdarovaly drobným dárečkem.

 

Říjen

 • V předtermínu Týdne sociálních služeb 4. října se konalo hudební vystoupení pana Šedivého, s kterým jsme si zavzpomínali na Karla Hašlera. Provedl nás jeho životem a společně s ním jsme si připomněli hezké tóny jeho písniček.

 • od 8. – 14.10. se konal Týden sociálních služeb, ve kterém se uskutečnily tyto akce:

 •  8.10. jsme se zúčastnili Festivalu sociálních služeb ve Žďáře nad Sázavou, který jsme podpořili výstavkou prací klientů. Výrobky se všem zúčastněným moc líbili a mnozí se jimi nechali inspirovat

 •  9.10. Den otevřených dveří – náš domov byl přístupný lidem z řad veřejnosti, 

  V tento den za námi přišly i děvčata z Výchovného ústavu a společně jsme si upekli linecká kolečka a provoněli tak náš domov. 

  na universitě se konala výstava prací našich klientů a spolupracujících organizací. Byly k vidění výrobky od našich seniorů a dětí z DDM Velké Meziříčí, Výchovného ústavu, ZUŠ Velké Meziříčí a z dobrovolnického centra Kambala.

  k vidění byla i malá výstavka výšivek a primků.

 • 10.10. se konalo Trénování paměti s obyvateli Pečovatelského domu. Společně jsme si procvičili mozkové buňky a také vyzkoušeli naši hmatovou paměť.

 • 11.10. jsme získali čtyři hvězdičky z pěti v hodnocení Certifikace sociálních služeb. Certifikát převzala paní ředitelka v Táboře od zástupců Asociace poskytovatelů soc. služeb.

 • 23. října ve 14.00 hod za námi přijela divadelní skupina Bystřické národní divadlo a zahrála nám hru Dámská šatna od Arnošta Goldflama. Zavedli nás do života čtyř hereček, odhalily radosti, ale i těžkosti jejich každodenního profesního i soukromého  života a zachytili i odlišné postoje vycházející z jejich generačního rozdílu.

 

Září

 • 4. září v 10:00 hod se na jídelně konalo hudební vystoupení skupiny Šafářanka z Křižanova. Společně jsme si zazpívali známé lidové písničky a zpříjemnili si tak úterní dopoledne.

 • 13. září začal druhý ročník University třetího věku s názvem Zdravý životní styl II. Zájem o studium je stále veliký, první hodinu vedla paní Vejsadová, která se specializuje na trénování paměti.

 • 19. září v 9:30 hod se uskutečnil IX. ročník Srdce na dlani. V Horáckém Divadle Jihlava se sešli klienti domovů pro seniory a sociálních ústavů Kraje Vysočina a společně jsme shlédli muzikál Zpívání v dešti.

 • 25. září v 9:30 jsme oslavili narozeniny klientů narozených v měsících červenec, srpen a září. Při posezení u kávy a zákusku jsme si poslechli i lidové písničky, které nám zazpíval a zahrál na harmoniku pan Kaštan.

Srpen

 • V pátek 10. srpna se konala beseda s panem Mgr. Pavlem Josefem Macků Ph.D, který se s námi podělil o své zážitky z cesty po Izraeli.

  Svým poutavým vyprávěním nám přiblížil povahu Židů a Arabů. Vysvětlil nám, že Izrael mezi bezpečná místa zrovna nepatří, ale situace není tak hrozná, jak nám ukazují v televizi. Pomocí fotografií nás pan Macků provedl po památkách Tel Avivu, Jerusalému, Mesady a zabrousili jsme i k Mrtvému moři. Bylo to příjemně strávené dopoledne plné nových informací.

 • 30. srpna 2012 v 9:00 hod. se uskutečnil Most mezi generacemi aneb setkání seniorů z domovů pro seniory a dětí z dětských domovů Kraje Vysočina. Akce se konala ve vzdělávacím středisku Chaloupky ve Velkém Meziříčí. Senioři a děti strávili pěkný den u společných her a výtvarných dílen. Tuto akci pořádal Kraj Vysočina.

Červenec

 • V úterý 3. července se uskutečnila beseda s názvem Vývoj hudebních nástrojů od starověku po současnost. Přednášejícím besedy byl Mgr. Pavel Josef Macků Ph. D. K vidění jsme měli mnoho hudebních nástrojů různých materiálů a z různé doby. Například jsme měli možnost shlédnout různé druhy fléten, např. panovu flétnu, Šalmaj, fidulu, pošetku nebo i více známe jako loutna atd. Jemný zvuk kormanůzy se linul po chodbách našeho domova stejně, jako za dob Karla IV. Za doprovodu trubky jsme si zazpívali známou píseň Karla Hašlera Ta naše písnička česká. A na závěr mnozí z nás zahráli na nástroje pradávné i klasické.  Budeme se těšit na další shledání s panem Macků.

 • 12. a 26. července za námi přijela paní Loučková a na jednotlivých patrech vedla muzikoterapii. V první lekci jsme poznávali lidové písničky a společně jsme si je zazpívali. V druhé lekci, která se konala 26. července, jsme si poslechli uklidňující hudbu, procvičili jemnou motoriku rukou.

 Červen

 • Ve středu 6. června ve 14:00 hodin se v sále Jupiter clubu uskutečnilo přátelské setkání seniorů, které pořádali Sociální služby města Velké Meziříčí. Program byl pestrý, na úvod vystoupily děti z DDM se svým tanečním vystoupením a poté jsme si poslechli árie z opery. Po úvodním programu nastoupila Veselá sedma pana Sedlaříka a roztančila kulturní dům. Bylo to setkání plné hudby, zpěvu, tance a dobrého jídla.

 • 14. června se uskutečnila poslední přednáška prvního ročníku University třetího věku. Slavnostního zakončení se zúčastnila paní Mgr. Táňa Křížová z Krajského úřadu Kraje Vysočina, paní Šárka Venkrbcová, referentka U3V a paní Mgr. Alena Štěrbová, prorektorka U3V Polytechnické vysoké školy. Celý den moderovala paní Mgr. Křížová a střídavě předávala slovo studentům, kteří si připravili malé prezentace. Našlo se osm odvážných, kteří se nebáli vystoupit a přednést tak svůj výtvor. Ve většině příspěvků zazněla slova díků a vyjádření spokojenosti s účastí na U3V. Na závěr byly studentům předány účastnické listy a drobné dárečky. Většina studentů odcházela s úsměvem na rtech a slovy: “Na viděnou v září“.

 • Ve středu 20. června se konalo trénování paměti pod názvem „Hlavu si se stářím nelámeme“. Tato akce se konala pod záštitou europoslankyně Ing. Zuzany Brzobohaté a pro účastníky bylo připraveno drobné občerstvení. Trénování vedla paní Vejsadová.

 • Ve čtvrtek 21. června se na patrech konala muzikoterapie s paní Loučkovou. Společně jsme si zazpívali a zahráli na neobvyklé nástroje, které si lektorka přivezla. Tato akce se bude konat pravidelně 1x za 14 dní.

 • V úterý 26. června proběhla společná oslava narozenin. Narozeniny oslavili klienti rození v měsících dubnu, květnu a červnu. Slavnostní atmosféru podpořil pan Kaštan, který oslavenců zahrál na harmoniku jejich oblíbené písničky.

Květen

 • 10. května v 9:30 hodin za námi přijeli obyvatelé Domova pro seniory manželů Currieových z Třebíče. Na přátelském posezení, které se uskutečnilo na jídelně, nám představili své hudební vystoupení. Společně jsme si s nimi zazpívali známé lidové písničky a také jsme si zacvičili a vyzkoušeli různá dechová cvičení. Program byl opravdu pestrý.

 • Druhý den, 11. května v 9:30 se konala besídka dětí z Domu dětí a mládeže Velké Meziříčí. Besídka byla připravována ke Dni matek. Děti nám ukázaly, co se v dobrovolných kroužcích naučily. Vystoupily děvčata s břišními tanci a ukázkou aerobiku. Děti z recitačního kroužku nám zarecitovaly několik básniček věnovaných maminkám a babičkám, děti z hudebního kroužku zahrály na flétnu a kytaru a všichni dohromady nám zpříjemnily páteční dopoledne.

 • Tentýž den, 11. května se k nám také přijeli podívat příznivci evangelické cirkve z Holanska. V našem domově se jim líbilo a pochvalovali si vzdušné prostory a výzdobu domova.

Duben

 • 2. - 4. dubna se v Jupiter clubu konala jarní výstava Velikonoční inspirace neboli Hody hody doprovody, kde byly k vidění i výrobky našich klientů.

 • 5. dubna od 9:00 do 15:00 hod. a 6. dubna od 9:00 do 11:30 se na společenské místnosti 2A uskutečnila výstava keramiky z tvorby klientů domova. Na výstavě jste mohli vidět velikonoční ozdoby, keramické miseky, vázy a také výrobky pletené z pediku.

 • 17. dubna v 13:30 na jídelně vystoupili manželé Skalníkovi alias Duo Kondor. Klienti si s panem Skalníkem zanotovali a předvedl jim i nějaká kouzla.

Březen

 • 1. března v 9:30 se na jídelně konalo Posezení u harmoniky s duem FRAMIL. Pan František a Milan nám zahráli na harmoniku a buben známé lidové a prostonárodní písničky. Bylo to příjemné hudební dopoledne.

 • V úterý 6. března nás přišly navštívit děti ze ZŠ Lhotky a pod vedením centra ekologické výchovy Chaloupky nám představily program Kouzelné bylinky. Učily jsme se poznávat bylinky a jejich účinky. Dnes už víme, na jakou nemoc ji použít a kde a jak je sbírat. Společně jsme si také uvařili bylinkový čaj a utloukli bylinkové máslo. Bylo to pěkné dopoledne, které se konalo v rámci Roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity.

 • Ve čtvrtek 22. března proběhla rekonstrukce bufetu v jídelně. Provizorně řešený bufet je nyní vybaven novým prodejním pultem.

 • V neděli 25. března v 14:30 hod. za námi přijelo ochotnické divadlo Becheráček z Radostína. Zahráli nám pohádku s názvem Drak pro princeznu, na které se podílelo 16 herců. Bylo to pěkné přestavení plné písniček a radosti.

 • 27. března jsme oslavili narozeniny klientů narozených v měsíci lednu, únoru a březnu. Oslavili jsme i životní jubileum paní Střechové, která slavila 101. narozeniny.

 • 29. března se konala jarní besídka ZŠ Lhotky. Děti nám zatančily a zazpívaly velikonoční písničky. Bylo to příjemné zpestření březnového dopoledne.

Únor

 • 7. února se konala přednáška na téma „Indie očima českého učitele“. Přednášel pan Ing. Karel Dvořák, který se svou manželkou strávil 21 měsíců v Indii, kde pracovali jako dobrovolníci v indické škole. Více informací o přednášce si můžete přečíst v kapitole cestování.

 • 9. února začal druhý semestr University třetího věku.

 • 16. února nás přišla navštívit děvčata z výchovného ústavu.

 • 20. února se uskutečnilo Karnevalové posezení s Šafářankou z Křižanova. Bylo to pěkné dopoledne, kdy nám Šafářanka zahrála známé lidové písničky a leckoho by svým nadšením přiměla k tanci.

 • 28. a 29. února se konala přednáška o stravování a exotickém ovoci. Přednášku vedla naše nutriční terapeutka DiS. Terezie Poláčková. Zjistili jsme, jak chutná pomelo, mango, papája a nashi hrušky. Také jsme vyzkoušeli, že čaj lze sladit i jinak než cukrem či medem. Ochutnali jsme čaj oslazený rostlinkou jménem stévie. Bylo to příjemné dopoledne plné nových informací.

Leden

 • Ve čtvrtek 5. ledna jsme oslavili narozeniny klientů, narozených v měsíci říjnu, listopadu a prosinci. Oslava začala ve 13:00 hodin na jídelně. Bylo to pěkné odpoledne, které jsme strávili příjemným povídáním a na závěr si pro nás připravil překvapení pan Vochián. Podělil se s námi o básničku, kterou má rád.

 • V úterý 17. ledna nás navštívila delegace z chorvatského města Tisno, které bude spolupracovat s naším městem Velké Meziříčí.

 • Ve středu 18. ledna nás přišly navštívit děti ze ZŠ Pavlínov. Měly připravenou besídku se zimní tématikou, zarecitovaly nám básničky, zazpívaly písničky a zahrály 2 pohádky „Jak prasátka přečkala zimu“ a „O Červené Karkulce“. Bylo to příjemně strávené dopoledne.

 • Druhý den, 19. ledna proběhlo Trénování paměti s klienty Domova s pečovatelskou službou. Zjistili jsme, co patří mezi 7 divů světa a spoustu dalších zajímavých věcí.

 • V sobotu 28. ledna se konalo představení pana kouzelníka Josefa Waldy, který za námi přijel z Bechyně nad Ohří. Představení bylo zajímavé, ukázal nám spoustu triků, například dnes velmi užitečné kouzlo, jak si přičarovat peníze. Bohužel nám všechny jeho triky zůstaly utajeny, takže nám nezbude nic jiného než vyjít s tím co máme.